Basketbol ve Voleybolun Faydaları

Basketbol ve voleybolun faydaları diğer tüm takım sporlarında olduğu gibi çocukları sadece fit tutmaktan fazlasıyla başlar.

Takım sporları çocukları meşgul ve aktif tutarken sağlıklı alışkanlıkları da aşılayarak onlara sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda zihinsel ve duygusal olarak da yardımcı olabilir. İşte onlarcası sayılabilecek faydalardan başlıcaları:

– Düzenli egzersiz kalori yakar, bağışıklığı artırır, kasları ve kemikleri güçlendirir ve yaşam için sağlıklı alışkanlıklar oluşturmaya yardımcı olur.

– Ortak bir amaç için birlikte çalışmayı öğrenmek, takım arkadaşları kendileri gibi olmasa bile, çocuklara arkadaşlık ve empati kurmayı öğretir.

– Herkes için bir takımın parçası olmak şu anlama geliyor: Yıldız oyuncudan çok fazla tecrübesi olmayan oyuncuya kadar herkes, saha içinde ve dışında saygıyı hakediyor.

– Spor yapan öğrenciler hayatlarının farklı alanları arasında sağlıklı bir denge kurmayı öğrenme fırsatına sahipler. Zamanında maça gelmek, ders çalışmak ve dinlenmek için yeterli zamanı yaratmak.

– Spor, gevşemek ve herhangi bir gerginlikten kurtulmak için harika bir yoldur. Takımda arkadaşlar edinmek ve koçlar ya da yaşlı oyuncuların rehberliği, çocuklara gün boyunca gelişen endişeden kurtulma seçeneği tanır.

– Hayat her zaman adil değil, ve hakem kararları da her zaman göründüğü gibi adil değil. Sporcular hayal kırıklığı ile nasıl başa çıkılacağını, büyüdükçe güçlenmeyi öğrenmeli. Takımları her maçı kazanmayacak, ama yenilgi asla pes etmemenin ve azmin gerçek önemini öğretebilir.

Kaynak: altyapibasket.com

Basketbol Okulumuz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Voleybol Okulumuz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız