Blog

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs vakaları insanları tedirgin ederken, uzmanlar koronavirüsten korunmanın yolları ile ilgili uyarılarda bulunuyor.

Badem özellikle ara öğünlerde veya günün farklı saatlerinde keyifle tüketilen kuru yemiş ailesinin bir ferdidir. Kuru yemişler lezzetli olmalarının yanı sıra vitamin ve mineraller, değerli yağ asitleri ve kaliteli proteinleri yüksek miktarda içermeleri nedeniyle sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Giderek soğuyan havalar hastalıkları da beraberinde getiriyor. Bu önerilere dikkat ederek sağlıklı kalın!

Sporda başarılı olmak için klişe bir tabir olsa da oldukça geçerli olan bir tek şey vardır: Çok çalışmak! Çok çalışmak herhangi bir çabanın başarıya dönüşmesinin bel kemiğidir. Ancak bunun dışında başka faktörler de vardır.

Sporda takım çalışmasının önemi çocuğun şimdiki ve gelecek hayatında okul, ev ve iş gibi alanlarında ortaya çıkar. Genç sporcular, sporda takım çalışması yoluyla işbirliği ve sosyal becerilerini geliştirebilirler.

Okul çağındaki çocuklar için beslenme alışkanlıkları okul başarısına da etki eden bir faktördür. Günümüzde yetersiz ve sağlıksız beslenme bu anlamda çok önemli bir sorundur.

Basketbol, hem koçlar hem de oyuncular için lider olma kavramını geliştiren bir spor dalıdır. Mükemmel bir liderin gücünü asla küçümseyemezsiniz. Büyük liderler imkansızı mümkün kılabilirler.

Basketbolda daha iyi şut atmak ve bunu sürekli hale getirmek için konsantrasyon, güven ve rahatlama koşullarını da gerektiği gibi yerine getirmek gereklidir.

Küçük yaşlardan itibaren katılım sağlanabilen spor okulu çalışmalarının yararları veya zararları üzerine yapılan çalışmalarda katılımcıların çok sayıda fayda sağladığı tespit edilmiştir.

Sporcu aileleri için çocuklarının spor deneyimindeki rolleri, sadece onları evden spora götürmek gibi basit bir şeyden, antrenmanlarda ve maçlarda koç veya hakem olmak gibi daha karmaşık şeylere kadar değişebilir.