Sağlık

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs vakaları insanları tedirgin ederken, uzmanlar koronavirüsten korunmanın yolları ile ilgili uyarılarda bulunuyor.

Badem özellikle ara öğünlerde veya günün farklı saatlerinde keyifle tüketilen kuru yemiş ailesinin bir ferdidir. Kuru yemişler lezzetli olmalarının yanı sıra vitamin ve mineraller, değerli yağ asitleri ve kaliteli proteinleri yüksek miktarda içermeleri nedeniyle sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Giderek soğuyan havalar hastalıkları da beraberinde getiriyor. Bu önerilere dikkat ederek sağlıklı kalın!

Okul çağındaki çocuklar için beslenme alışkanlıkları okul başarısına da etki eden bir faktördür. Günümüzde yetersiz ve sağlıksız beslenme bu anlamda çok önemli bir sorundur.

Sıcak ve nemli havalara neden dikkat etmeliyiz? Yazın gelişiyle birlikte sıcaklıkların yanında özellikle İstanbul gibi şehirlerde nem oranının da yükselmesi çocuklar ve yaşlılarla birlikte; kalp, astım, diyabet gibi kronik rahatsızlığı olanları da olumsuz etkiliyor. Uzmanlar bu konuda alınması gereken önlemleri sıralıyor.

Çocuklarda dijital oyun bağımlılığı akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların kontrolsüzce kullanılması sebebiyle meydana geliyor. 

Su içmek sağlık için hayati önem taşıyor. Su içerdiği sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve fosfat gibi vücut için önemli olan mineraller içeriyor ve nsan hayatı için oksijenden sonra en önemli ikinci ihtiyaç olarak gösteriliyor.

Sağlıklı yaşam ve bunun sürekliği için vitaminler oldukça önemli. Yeterince alınmayan vitaminler birçok sağlık problemine neden olabiliyor.

Çocukların sağlıklı beslenmesi için ebeveynlere önemli görevler düşüyor. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin temeli çocuklukta atılıyor, büyüme ve gelişim çağında olan çocuklar için çok yönlü beslenme büyük önem taşıyor. Peki çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı nasıl kazandırılabilir?

Günümüzde çocuklarda obezite önemli bir sorun teşkil ediyor. Son verilere göre her dört-beş çocuktan birinde fazla kilo mevcut. Peki çocuklarda şişmanlığı nasıl önleyebiliriz? Bu konuda en önemli görev aileye düşüyor.